Strona internetowa służy promocji firmy, a, w przypadku bloga, jest miejscem, w którym pokazuje się kawałek swojej rzeczywistości. Można na niej też zarabiać, co w ostatnim czasie jest bardzo popularne. Zarabianie na reklamach na stronach www obecnie może być sposobem na osiągnięcie dodatkowych dochodów.
→ Jak zarobić w Internecie na reklamach? + Porady jak zarobić na stronie www
Prowadzenie własnej strony internetowej lub bloga to czasochłonne zajęcie. Z drugiej, jednak strony, daje duże możliwości zarobku. Wiele zależy od zaangażowania i pomysłowości blogera. Popularna strona lub blog, który posiada dużą liczbę czytelników i jest uważany z atrakcyjny, może być świetnym miejscem do zarabiania. Jak? Np. poprzez program partnerski.
Program partnerski to umowa, która określa zasady współpracy między sprzedawcą towarów lub usług a osobą, która reklamuje dany produkt. Wówczas na jej stronie internetowej lub blogu zostaje umieszczona reklama. Zarabiać można na różne sposoby:
- pay-per-led (zapłać za przekierowanie) – jest to prowizja za nakłonienie internauty lub czytelnika bloga do konkretnej czynności, np. założenia konta w danym serwisie.
- pay-per-click (zapłać za kliknięcie) – jest to prowizja za przekierowanie klienta na stronę partnera, co odbywa się zazwyczaj poprzez kliknięcie w baner reklamowy lub link.
- pay-per-sale (zapłać za sprzedaż) – jest to prowizja za nakłonienie klienta do różnych czynności, np. zakupu usługi.
Wypłata wynagrodzenia odbywa się na ogół po osiągnięciu zakładanego między partnerami pułapu, np. kliknięć. Dla osób, które posiadają własną stronę lub blog może być to dość łatwy sposób na zarobek w Internecie. Reklamy, umieszczane na stronach nikogo obecnie nie dziwią. Czasami mogą irytować czytelników, ale, jeśli nie jest ich wiele, a te, które są, dostarczają ciekawej treści – wówczas prawdopodobieństwo, że czytelnik, po odpowiedniej zachęcie ze strony właściciela strony, kliknie i np. kupi dany produkt, znacznie wzrasta.
Jak widać, zarabianie w Internecie na reklamach, nie jest raczej trudne. Jeśli więc posiadasz własną stronę lub bloga, na bieżąco go aktualizujesz, masz spore grono odwiedzających i marzysz o tym, by wreszcie zarabiać – dołącz do programu partnerskiego i zarabiaj na stronie.
Możesz też skorzystać z innych form zarabiania.
→ Jak zarabiać przez Internet na reklamach? Strony na których można zarabiać
Obecnie zarabianie zdalne na reklamach odbywa się także poprzez instalowanie aplikacji na androidy i smartfony. Jedną z najpopularniejszych jest aplikacja Flayers – pierwsza w Polsce w pełni mobilna, pracująca na systemie Android. Należy ją zainstalować, by działała samodzielnie na pulpicie, wyświetlając reklamy. Za ich oglądanie użytkownik otrzymuje wynagrodzenie. Jak dokładnie działa?
Po pierwszym uruchomieniu użytkownik otrzymuje wiadomość powitalną. Wiąże się to z koniecznością wypełnienia ankiety, co jest obowiązkowe, by reklamy mogły zacząć się wyświetlać. Dotyczy ona danych demograficznych.
W dalszej kolejności aplikacja wyświetla bloki reklamowe o dowolnych porach. Można wybrać jedną z czterech, proponowanych godzin emisji. O aktywnej kampanii Flayers informuje kolorowe logo. W tym czasie naliczane są środki, które stanowią wynagrodzenie dla użytkownika. Kiedy kampanii nie ma – wówczas logo staje się czarno-białe.
Użytkownicy aplikacji mają możliwość dodatkowego zarabiania poprzez system rekomendowania znajomych. Wynagrodzenie dla osoby polecającej stanowi 5% wypracowanych środków od każdego użytkownika, który z polecenia zainstaluje aplikację.
Co ciekawe, wyświetlanie i oglądanie reklam to nie jedyna forma zarabiania w tej aplikacji. Dostępne są też ankiety, które stanowią element kampanii reklamowej. Posiadają pytania otwarte i zamknięte, a za ich wypełnienie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie.
W Polsce istnieją też inne aplikacje na wzór Flayers. Coraz częściej oferują one możliwość zarabiania zdalnie, korzystając jedynie z androida lub smartfona.
Praca zdalna w ostatnim czasie cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Specjaliści wskazują, że, z roku na rok, będzie coraz więcej osób zainteresowanych tego typu pracą. W praktyce nie każda branża daje możliwości pracy w taki sposób, ale wiele z nich jest atrakcyjnych, jeśli chodzi o pracę w domowym zaciszu. Co ciekawe, aż 81% pracujących Polaków deklaruje, że chcieliby sami decydować o tym, z jakiego miejsca i o jakiej porze pracują. Być może w przyszłości będzie to możliwe właśnie dzięki pracy on-line.
W krajach zachodnich, gdzie model pracy zdalnej jest znany od dawna, korzysta z niego wiele osób. Pracodawcy wskazują na płynące z tego korzyści ekonomiczne, takie jak oszczędzanie czasu na dojazdy do siedziby firmy. W tym czasie pracownik może skupić się na pracy. Duże znaczenie mają też pieniądze zaoszczędzone na paliwie. Praca zdalna oznacza też dla pracodawcy niższe rachunki za media. W przypadku dużej liczby pracowników jest to znaczna oszczędność. Ale nie tylko kwestie ekonomiczne są istotne. Wskazuje się, że praca zdalna uczy samodzielności, dobrej organizacji i zarządzania czasem. Jej minusem jest, z kolei, mniejsza kontrola szefa, co w przypadku niektórych osób jest wadą. Kolejny, zauważanym aspektem jest brak utożsamiania się pracownika z firmą, co w praktyce może przełożyć się na krótkotrwałość zatrudnienia.