Zarabianie na Facebook

Zarabianie przez Facebook. Poznaj sposoby zarabiania na Facebooku

Poziom trudności: Średnie
Czas: Uzależniony od zaangażowania
Możliwości zarobku: Uzależnione od umiejętności i doświadczenia

Zarabianie z Facebookiem to coraz bardziej popularna metoda na zarabianie w Internecie. Obecnie Facebook to nie tylko strona, gdzie można obejrzeć zdjęcia znajomych. To także miejsce, gdzie można dobrze zarabiać. Na czym polega zarabianie na Facebooku?

Różne sposoby zarabiania na Facebooku to dla wielu osób dobre źródło dochodu. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno Facebook, założony przez Marka Zuckerberga, był tylko stroną przeznaczoną dla studentów Harvardu i stanowiącą elektroniczną kronikę szkoły. Dziś trudno wyobrazić sobie Internet bez Facebooka. Portal daje możliwość zamieszczania zdjęć, filmów, tworzenia wydarzeń i spotkań. Od kiedy Facebook stał się ośrodkiem społecznościowym zaczęto zastanawiać się też jak można na nim zarobić. Obecnie okazuje się, że na Facebooku można zarabiać na różne sposoby.

→ Zarabianie na stronach Facebook. Jak zarabiać na likach Facebook? Jak zarabiać na fanpage?

Na Facebooku można zarabiać na wiele sposobów. Jednym z nich jest zarabianie na Facebook na fanpage. Polega to na byciu administratorem dużego fanpage. Kwoty dochodów zależą od wielkości fanpage. Im większy – tym potencjalny zysk też jest większy.

Można też zarabiać na własnym fanpage. Tutaj też znaczenie ma liczba fanów. Od ilu lajków można zarabiać?
Nie jest to jasno sprecyzowane, ale im więcej tym lepiej. Wielu właścicieli decyduje się na sprzedaż linków reklamowanych na Allegro. Za średnio ok. 5 zł oferują wstawienie linka na fanpage. Na pojedynczych aukcjach można w ten sposób zarobić kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest to dobry dochód, biorąc pod uwagę fakt, że jedyną pracą, jaką trzeba wykonać jest wystawienie oferty, a potem podlinkowanie czegoś na fanpage.

 

Minusem jest fakt, że ceny reklam są obecnie znacznie niższe niż jeszcze np. 2 lata temu, co powoduje, że głównie duże fanpage mają okazję zarobić większe kwoty.

Zarabianie na profilu Facebook odbywa się także poprzez polecanie produktów z programów partnerskich. Wiele zależy tu od tematyki fanpage. Jeśli jest to np. fan page poświęcony zagadnieniom kulinarnym wówczas można wstawić link do sklepu z akcesoriami w kuchni. Jeśli fan kupi coś w sklepie wtedy osoba polecająca otrzyma prowizję.

Zarabianie na likach na Facebooku wiąże się z koniecznością posiadania dużej liczby like na fanpage. W przypadku ściśle określonej tematyki, np. czytania książek daje to możliwość na reklamę np. nowej książki. W takiej sytuacji reklamodawca będzie skłonny zapłacić dużo za promocję towaru na fan page.

Zdobywanie pieniędzy dzięki lajkom na Facebooku to konieczność budowania dużej i ciekawej strony, która przyciągnie spore grono czytelników, a nie tylko rodzinę i najbliższych przyjaciół. Jeśli, więc posiadasz ciekawe zainteresowania, śledzisz strony o podobnej tematyce w Internecie i zastanawiasz się jak na tym zarobić – załóż konto w serwisie społecznościowym i zarabiaj na Facebook i fanpage.

→ Zarabianie na reklamach na Facebooku. Jak zarabiać na grupach Facebook?

Zarabianie na stronach Facebook to opcja także dla osób, które nie chcą zakładać własnego fan page. Mogą za to zarabiać na sprzedaży w serwisie. Jak?

Obecnie sprzedawać można nie tylko na Allegro czy eBay. Facebook to miejsce, gdzie tworzone są grupy, w których można kupić lub sprzedać różne produkty. Można znaleźć lokalne grupy, na których osoby z najbliższej okolicy wystawiają rzeczy na sprzedaż. Dzięki temu wiele osób zobaczy dany produkt. Można umawiać się na odbiór osobisty lub wysyłkę – w zależności od odległości. Co istotne, Facebook nie pobiera opłat za wystawienie oferty sprzedaży i za udana transakcję, dlatego zysk w całości trafia do wystawiającego.

Sprzedając coś na Facebook warto pamiętać o zasadach, jakie panują w danej grupie. Zarabianie na grupach Facebook wiąże się z faktem, że niektóre z nich mają np. pułap cenowy sprzedawanych przedmiotów, lub precyzyjnie określone rodzaje sprzedawanych rzeczy. W praktyce też, w trakcie sprzedaży pojawiają się osoby, które w komentarzach chcą np. negocjować cenę.

→ Zarabianie na kontach Facebook. Na czym polega? Czy warto w ten sposób zarabiać?

Wiele osób nie wie, że można wykorzystać konta na Facebooku do zarabiania. Coraz więcej osób robi to w sposób przemyślany. Istnieją nawet użytkownicy, którzy specjalizują się w tego typu działaniach oraz fora, na których prowadzone są rozmowy na temat tworzenia fake kont na Facebooku.

Fake konta na Facebooku na pozór nie różnią się znacząco od prawdziwych kont. Jak to wygląda w przypadku przeciętnego użytkownika serwisu?
Zdarza się, że pisząc o zaletach danego produktu na danej grupie, do nadawcy trafia nagle komentarz, a potem wiadomość prywatna o tym jak powinna podchodzić do danego produktu, na co zwracać uwagę, o czym pamiętać itp. Profil takiego nadawcy jest spamem, co nie jest, jednak, widoczne na pierwszy rzut oka. A jak działa to od strony technicznej?
Fake konto jest dodawane do jak największej liczby grup, zbiera znajomych, a potem wstawia posty, dzięki czemu mają one szeroki zasięg. Często zdjęcia profilowe takich kont są zdobywane w nielegalny sposób lub nieprawdziwe. Dlatego takie praktyki są przez wielu krytykowane. Inaczej rzecz wygląda, gdy autor pokazuje prawdziwą twarz w zdjęciu profilowym.

Facebook to najbardziej rozrywkowa i bogata sieć społecznościowa. Oprócz funkcji rozrywkowych daje też możliwość zarabiania, co w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularne.