ySense – Poradnik jak zacząć

ySense (dawniej ClixSense) Poradnik jak zacząć zarabiać w internecie.


Poziom trudności: Łatwe
Czas: Nie wymaga dużego zaangażowania
Możliwości zarobku: Uzależnione od umiejętności i doświadczenia

→ Na czym i ile zarabia się w ySense?

Wypełnianie płatnych ankiet głównie dla firm Peanut Labs, OpinionWorld oraz na specjalne zaproszenie Toluna, Samplicio.us i wielu innych organizacji, wszystkie ankiety są po polsku (to czy otrzymamy zaproszenie do ankiety zależy od regionu i preferencji ustawionych w naszym profilu). Każda wypełniona ankieta to zarobek około 0.80$ – 2.50$ cena zależy głównie od wiarygodności użytkownika, czyli jego stażu na stronie i ilości wypełnionych ankiet, nasza wiarygodność spada jeżeli w każdej ankiecie zaznaczamy skrajnie różne odpowiedzi (np. raz podajemy wiek 25 lat, a następnie 60 lat). Każda ankieta jest dostępna tylko dla określonej ilości osób i po osiągnięciu tej liczby nie można już wziąć w niej udziału, działa to na zasadzie “kto pierwszy ten lepszy” i bardzo pomocna jest wtyczka do przeglądarki która na bieżąco informuje nas o nowych ankietach. Przeciętnie możemy liczyć na 4 do 15 ankiet dziennie, ich liczba zależy od informacji podanych w naszym profilu, wiarygodności, dnia tygodnia, a przede wszystkim od naszego miejsca zamieszkania (dla Polski jest to średnio 7 ankiet dziennie).

Oferty to szeroki zakres możliwości – najczęściej musimy zainstalować wskazaną grę na telefonie lub komputerze, czasem zdobyć w niej dany poziom, ukończyć misję lub poświęcić 30-40 minut czasu po prostu grając w nią. Często zadaniem jest zarejestrowanie konta, na podanej stronie i potwierdzeniu adresu e-mail, ściągnięcie jakiegoś programu lub zagranie w grę online (której nie trzeba pobierać). Zapłata zależy od czasu jaki będziemy zmuszeni poświęcić i najczęściej będzie w granicach od 0.50$ do 10.50$, ale w przypadku najlepiej płatnych ofert przeważnie wymagane jest kupno konta lub waluty premium w grze za realne pieniądze.

Zadania są zlecane przez zewnętrzną firmę – Figure Eight, przydatne jest konto FB ponieważ większość z nich wykonujemy na facebook’u (nie musi być prawdziwe) i aktywny numer telefonu na który otrzymamy SMS z kodem potwierdzającym rejestrację, przydają się też podstawy języka angielskiego lub umiejętność sprawnego posługiwania się translatorem. Zadania polegają na dopasowywaniu produktów do właściwych kategorii, wyszukiwaniu błędów w tekście, ocenianiu i komentowaniu tweetów / postów, likowaniu “polubianiu” stron, znajdowaniu w internecie adresów i numerów telefonów do podanych firm itp. Wszyscy nowi użytkownicy zaczynają od Level 0 i mogą wykonywać tylko najprostsze zadania z najniższego poziomu (takich niestety jest najmniej, więc trzeba być cierpliwym), aby awansować na poziom 1 i odblokować dużo więcej zadań należy ukończyć 5 tasków dostępnych na poziom 0, odpowiedzieć na co najmniej 100 pytań testowych i osiągnąć zgodność odpowiedzi co najmniej 70%, po osiągnięciu poziomu pierwszego nie będzie już problemu z brakiem zadań, najwyższy poziom który możemy zdobyć aby odblokować możliwość wykonywania wszystkich zadań to level 3. Zadania na level 2 i 3 są bardziej wymagające i złożone ale również znacznie lepiej płatne, mając poziom 3 możemy wykonywać zadania ze wszystkich poziomów i zarabiać codziennie nawet 15$ – 25$ (za same taski) jednak na level’u 0 będą to dużo łatwiejsze zadania i mniejsze zarobki.

ySense Poradnik szczegółowe menu

→ Ile można zarobić poświęcając 20 minut czasu dziennie?

Nasze zarobki będą zależeć głównie od naszej wiarygodności (w przypadku ankiet) i naszego level’a (w przypadku tasków) nowy użytkownik może liczyć na 2$ – 4$ dziennie za 20 minut pracy i jego głównym zajęciem powinno być wypełnianie ankiet, jednak na samym początku przy małej wiarygodności naszego konta nie będziemy mogli brać udziału w najlepiej płatnych ankietach (nie będą dla nas widoczne). Zaawansowany użytkownik który posiada na swoim koncie wiele ukończonych ankiet i wysoki % zgodności (w każdej ankiecie udziela podobnych odpowiedzi) oraz level 2 lub 3 w systemie tasków może zarobić 10$ – 20$ dziennie poświęcając około 20 minut czasu, wykonując tylko najlepiej płatne ankiety i zadania. Jeżeli będzie chciał przeznaczyć większą ilość wolnego czasu na pracę w ySense jego dzienne dochody mogą sięgać nawet 30$ – 50$ za kilka godzin pracy.

→ Jak można wypłacić pieniądze zarobione w ySense?

PayPal – 10$, 25$, 50$, 100$, 250$
Amazon – od 5$
Skrill – 5$, 10$, 25$, 50$, 100$ (Prowizja 1%)
Reward link Italy – 10€
Payoneer – 52$ (Prowizja 2$)

→ Poradnik – Jak się bezpłatnie zarejestrować i zacząć zarabiać?

  • Wchodzimy na stronę link: ySense i w prawym górnym rogu wpisujemy swój adres e-mail (najlepiej gmail lub o2, ponieważ poczty takie jak interia i wp czasem blokują wiadomość potwierdzającą rejestrację) następnie ustawiamy hasło (od 6 do 12 znaków) i klikamy “Join Now”. Otrzymamy wiadomość e-mail od ySense na podany adres (często ląduje w spamie) należy kliknąć “Confirm email address” aby zakończyć rejestrację.
  • Pierwszą czynnością którą warto wykonać zaraz po założeniu konta jest wypełnienie Surveys Profile czyli podaniu kluczowych informacji od których zależeć będzie ilość dostępnych dla nas ankiet do wypełniania, aby to zrobić klikamy “Unlock Surveys” i udzielamy odpowiedzi na wszystkie pytania, bardzo ważne aby odpowiedzi pokrywały się ze sobą (podany wiek = data urodzenia itd.) w przeciwnym wypadku będziemy mniej wiarygodni, najwięcej ankiet jest przeznaczonych dla osób w wieku 30-45 lat które mają kilkoro dzieci, posiadają więcej niż jeden samochód, często latają samolotami, kupują dużo sprzętu RTV / AGD, mają wiele zwierząt i osobiście podejmują wszystkie ważne decyzje. Oczywiście należy udzielać tylko prawdziwych informacji o sobie, aby firmy zlecające ankiety otrzymywały wiarygodny obraz przeciętnego klienta i nie należy kierować się chęcią zysku zaznaczając nieprawdziwe informacje.

ySense jak ustawić profil pierwsza konfiguracja profilu

  • Najważniejsze jest aby w każdej kolejnej ankiecie wybierać te same lub podobne odpowiedzi, w przeciwnym razie nasza wiarygodność spada i otrzymujemy coraz mniej ankiet, np. jeżeli raz zaznaczymy że wychowujemy dwoje dzieci w wieku 3 i 5 lat to w następnej ankiecie najlepiej zaznaczyć tyle samo, dobrym sposobem jest zapamiętanie lub zapisanie najważniejszych informacji, ponieważ takie pytania będą się często powtarzać. Podczas wypełniania ankiety nie można robić screen-shotów, ani przełączać się na inne karty w przeglądarce, ponieważ ankieta po zakończeniu może nie zostać zaliczona i nie otrzymamy na nią zapłaty. Jeżeli posiadasz dawno założone konto i nie pamiętasz jakie dokładnie informację są na nim ustawione, lub ciągle zaznaczałeś inne odpowiedzi w ankietach to można założyć nowe konto link: ySense ponieważ ma to ogromny wpływ na ilość dostępnych ankiet i wysokość zapłaty którą otrzymujesz za ich wypełnianie.
  • Offers następna zakładka na stronie, tutaj znajdują się oferty od różnych firm. Otrzymujemy tu wynagrodzenie za między innymi: pobieranie programów i gier na telefon, rejestracje na podanych stronach, założenie konta i zagranie we wskazaną grę, wypełnianie mniej wartościowych ankiet, oglądanie reklam itp. Należy tutaj uważać na atrakcyjne oferty i czytać ze zrozumieniem czy są one w pełni darmowe, ponieważ niektóre zadania będą wymagać np. wysyłania płatnego SMS’a premium, zakupu konta premium w jakiejś grze lub tym podobnych kosztownych czynności.
  • Tasks wszystkie zadania wykonujemy na zewnętrznej stronie figure-eight która wymaga założenia osobnego konta (nie możemy zalogować się danymi z ySense) podczas rejestracji pamiętamy aby hasło miało od 6 do 12 znaków i zawierało dużą literę, znak specjalny oraz cyfrę, następnie potwierdzamy adres e-mail klikając w otrzymanej wiadomości “Verify My Account”. Większość tasków polega na wykonaniu kilku kliknięć myszki i otrzymujemy za nie zapłatę rzędu 0.01$ – 0.10$ ale możemy je wykonać nawet kilkaset razy, inne polegają na bardziej złożonych czynnościach i są znacznie lepiej płatne.
  • Daily Checklist Bonus znajduje się na stronie głównej ySense jest to nasza lista codziennych zadań za które otrzymujemy bonus +16% dodatkowych pieniędzy z tego co zarobiliśmy przez cały dzień. Jeżeli chcemy otrzymać dzienny bonus 16% musimy ukończyć przynajmniej 10 tasków, wypełnić minimum 2 ankiety lub wykonać przynajmniej 2 polecenia z kategorii “offers” (zainstalować jakąś grę lub tym podobne). Dodatkowe bonusowe % dostaniemy za korzystanie z ySense Addon przez ponad 60 minut oraz jeżeli przez 3 dniu pod rząd będziemy zaliczać codzienną listę zadań.

ySense Taski daily checklist bonus jak odebrać dzienny bonus poradnik

  • Addon ySense to wtyczka dostępna do pobrania w ostatniej zakładce na stronie ySense “More” -> “Addons” jest obsługiwana przez Chrome, Firefox i internet explorer informuje na bieżąco o nowo dodanych ankietach i taksach w których możemy wziąć udział, a za jej używanie otrzymujemy dodatkowy % bonus do naszych codziennych zarobków.

ySense poradnik wtyczka jak dodać wtyczke

→ Kiedy powstało ySense i czy można mu zaufać?

– Strona powstała w lutym 2007 roku (początkowo nazywała się ClixSense).
– Jej założycielem i pierwszym właścicielem był Steven Grisky (od 2007 do 2010 roku).
– W 2010 roku stronę przejął Jim’a Grago z USA i był jej właścicielem do sierpnia 2019 roku.
– Dnia 1 sierpnia 2019 roku ClixSense zmieniło właściciela i nazwę na ySense.
– Od 2019 sierpnia serwis zarządzany jest przez Prodege, LLC. (ogromną korporację która posiada między innymi Swagbucks).

Aktualnie platforma posiada prawie 8 milionów użytkowników z całego świata i wypłaciła ponad 43 miliony dolarów.

ySense poradnik od kiedy powstało ySense czy można mu zaufać