Praca jako korektor. Zarabiaj zdalnie na poprawianiu błędów w tekście

Osoby, które posiadają wykształcenia humanistyczne, dobrze znają ojczysty język i szukają ciekawej pracy, mogą postarać się o pracę w zawodzie korektora. Obecnie jest to zajęcie, które nie wymaga pracy w biurze. Coraz więcej korektorów pracuje zdalnie – w domowym zaciszu, samodzielnie organizując sobie czas pracy. Jakie są zalety pracy korektora? Jakie umiejętności są potrzebne? I czy pracując, jako korektor tekstów można dobrze zarabiać?

Aby zostać korektorem konieczne jest nie tylko kierunkowe wykształcenie, ale także dobra organizacja pracy i umiejętności zauważania błędów językowych i stylistycznych. Jeśli, więc, od dawna zauważasz, że potrafisz znaleźć literówkę w tekście, np. podczas pisania wiadomości sms z przyjaciółmi, a do tego interesuje cię praca zdalna – rozważ możliwość pracy na stanowisku korektora błędów.

→ Korektor tekstów online. Poznaj 5 zalet tej pracy. Czy poprawianie tekstów opłaca się?

Pracując zdalnie, jako korektor tekstów masz wiele, ciekawych możliwości:

  • Możesz wybierać zlecenia, które chcesz realizować i ustalać stawki. Korektorzy to ceniona grupa zawodowa, posiadająca duże umiejętności, a ich usługi są dobrze wyceniane.
  • Jeśli masz zacięcie i talent do swojej pracy to możesz osiągać wysokie dochody i liczyć na stałe zlecenia.
  • W przyszłości możesz pomyśleć o założeniu własnej działalności i zatrudnianiu innych osób.
  • Pracując zdalnie sam jesteś sobie szefem. Korekta tekstu on-line to czasochłonne i wymagające zajęcie, ale, przy dobrej organizacji czasu, możesz pogodzić je z innymi obowiązkami.
  • Praca w domu daje możliwość wyboru godzin, które chcesz poświęcić na sprawdzanie błędów. W ten sposób możesz np. wybrać najbardziej optymalne dla Ciebie godziny, kiedy pracuje Ci się najlepiej. Są osoby, które zdecydowanie wolą pracować rano, inne – wieczorem. Mając swobodę pracy, co wynika z pracy zdalnej, możesz więc dowolnie tworzyć grafik swoich zajęć.

→ Korektor błędów online. Praca w domu – wprowadzanie danych. Jak zacząć zarabiać?

Korektor błędów to zawód, który cieszy się dużą popularnością. Zanim jednak otrzymamy pierwsze zlecenie trzeba pokonać kilka barier. W tym zawodzie liczy się też umiejętność wyszukiwania dobrych zleceń. Wielu korektorów zaczyna od nawiązania współpracy z agencją lub stroną, która oferuje tego typu usługi i pracuje dla nich. Pośrednictwo wiąże się z niższymi stawkami, jakie osiąga korektor, ale na początku jest to naturalne. Ponadto agencja wykonuje znaczną część pracy, znajdując klientów.

→ Korekta tekstów – praca zdalna. Dlaczego opłaca się współpracować z agencją?

Nie mając doświadczenia i rozpoczynając pracę, jako korektor można w ten sposób zdobyć pierwsze zlecenia, a, po pewnym czasie, stworzyć swoje portfolio. Z czasem, dzięki dobrej pozycji na rynku, jako korektor pisowni, można zwiększyć zasięg swoich zleceń i np. stworzyć własną stronę internetową, oferującą tego typu usługi. Korektor tekstów online to zawód, który daje też możliwość szukania zleceń w serwisach, licytowania stawek i ustalania dogodnych terminów. Wiele zależy tu od osobistych umiejętności negocjacji i asertywności korektora. Praca i ostateczne zarobki to też efekt sumienności i staranności, co w tym zawodzie jest szczególnie istotne.

→ Korektor – praca zdalna. Praca dla korektora. Korektor tekstu – poznaj stawki w branży

Korektor tekstów to zawód, który daje duże możliwości rozwoju i osiągania wysokich dochodów. Ile średnio zarabiają korektorzy? Jak ustalane są stawki?
Korekta (praca zdalna) to dobrze opłacalne zajęcie. Na zagranicznych serwisach stawki zaczynają się od $0,35 za stronę. Przyjmując, że wielu korektorów jest w stanie poprawić ok. 50 stron w ciągu godziny daje to kwotę $17,50 za godzinę pracy. Wiele zależy też od dziedziny, w jakiej pracuje korektor. W przypadku np. nauk ścisłych stawki są znacznie wyższe. Z drugiej, jednak strony, czytanie takich dokumentów jest bardziej czasochłonne, a czasami wymaga specjalistycznej wiedzy, co powoduje, że jest to wymagająca praca. Korektor tekstów może, po pewnym czasie, podnieść swoje stawki. Praca w branży, zdobywanie nowych umiejętności i ciągle poszerzanie wiedzy daje możliwość zarabiania więcej. Można też zarabiać na specjalnych zamówieniach, kiedy klientowi zależy na czasie i potrzebna jest szybka korekta. Praca jest wówczas trudniejsza, pod presją czasu, ale można za to osiągać wyższe dochody.

→ Praca korektor tekstów (Łódź, Warszawa i inne, duże miasta). Gdzie szukać zleceń?

Najlepsze oferty pracy i możliwość rozwoju dają duże agencje, zwłaszcza te, które znajdują się w stolicy i innych, dużych miastach Polski. Jednak rozwój Internetu daje obecnie spore możliwości i powoduje, że pracując zdalnie również można liczyć na dobre oferty.
Dla freelancerów korektorów dobrym rozwiązaniem jest rejestracja w serwisach z ofertami pracy. Mogą tam znaleźć osoby, które poszukują dobrych korektorów. Korekta tekstów (praca zdalna) to obecnie lukratywna usługa i wiele osób prywatnych i firm jest skłonnych zapłacić dużo, by mieć pewność, że ich tekst jest nienaganny pod względem edytorskim. Dlatego korektor tekstów (praca zdalna i zlecenia on-line) to zawód obecnie ceniony, a jego przedstawiciele nie mogą narzekać na ilość zleceń.

→ Praca korekta. Na co zwrócić uwagę? Korektor testu – praca, opinie i możliwości

Pracując jako korektor i działając na własna rękę warto pamiętać o dobrej organizacji czasu. Przede wszystkim nie należy brać większej liczby zleceń niż jest się w stanie wykonać. Podstawa to realistyczne i świadome ocenianie swoich możliwości. W tym pomocy może być harmonogram pracy, dzięki któremu w porę wykona się wszystkie zlecenia. Pamiętaj, że nie warto brać na siebie zbyt dużo obowiązków, a potem zmagać się z przemęczeniem i uczuciem wypalenia, jakie daje praca. Korekta tekstów to wymagające zajęcie, a oprócz niego każdy posiada też życie osobiste, rodzinne i potrzebuje czasu dla rodziny, przyjaciół i chwil relaksu.

Jeśli szukasz innych ofert pracy sprawdź w jaki sposób możesz zarabiać w Internecie. Poznaj najskuteczniejsze sposoby, jeśli interesuje cie praca zdalna >>>