Praca dla nastolatków przez Internet. Kiedy i w jaki sposób nastolatek może pracować?

Nastoletnie osoby szukają sposobu jak dorobić do kieszonkowego w czasie wakacji lub ferii. Bywa, że mają z tym problem, ponieważ podstawowym obowiązkiem dzieci i młodzieży jest nauka. Kodeks pracy pozwala na zatrudnianie osób, które ukończyły 16. rok życia w zakresie przygotowania zawodowego lub w oparciu o umowę rzemieślniczą. Nie pozwala, jednak na zatrudnianie pracownika poniżej tego wieku.

 

 

Osoba do 16. roku życia może, jak wskazuje kodeks pracy, wykonywać zajęcia zarobkowe tylko na rzecz podmiotu prowadzącego działalność kulturalną, artystyczną, sportową lub reklamową. Wymaga to zgody rodzica lub opiekuna prawnego i zezwolenia właściwego inspektora pracy.
Polska regulacja prawna stanowi konsekwencję wcielenia unijnego prawodawstwa. W innych krajach Unii Europejskiej zasady dopuszczenia dzieci do pracy są wskazane już w przepisach krajowych, bez pozostawienia instytucjom państwowym dowolności.

Ogólnie znalezienie pracy zdalnej lub jakiejkolwiek innej przed osiągnięciem dorosłości jest trudne. Ograniczenia prawne powodują, że wielu osobom pozostaje często wyłącznie dorabianie przy wykonywaniu prac fizycznych dla rodziny i znajomych. Tymczasem wielu wolałoby pracować on-line. W praktyce, bowiem dużą liczbę użytkowników sieci stanowią właśnie osoby niepełnoletnie. Wydaje się oczywistym, że wraz ze spędzaniem kilku godzin dziennie przed komputerem pojawia się pytanie: jak dorobić do kieszonkowego?

 

→ Praca przez Internet. Warszawa, Łódź i większe miasta Polski – praca zdalna

 

Kiedyś największe szanse na znalezienie ciekawej pracy miały głównie osoby mieszkające w dużych aglomeracjach miejskich. Obecnie nie trzeba mieszkać w stolicy lub innym, dużym mieście by pracować na dobrym stanowisku, ponieważ coraz więcej ofert pracy dotyczy pracy zdalnej.
Praca on-line to też ciekawe rozwiązanie, jeśli chodzi o młodych ludzi. W Internecie mogą oni znaleźć wiele ofert pracy dorywczej, dzięki którym dorobią do kieszonkowego lub np. zarobią na wakacyjny wyjazd lub drobne wydatki.

Jedną z najciekawszych propozycji jest wypełnianie płatnych ankiet i codzienne wykonywanie zadań (taksów) zlecanych przez firmę ySense, która jest obecnie największym serwisem internetowym oferującym legalną pracę w internecie osobom od 16 roku życia. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wiedza, ani konto bankowe jedynie chęci do pracy i systematyczność. Wszystkie ankiety i zadania oferowane przez serwis ySense są po polsku i można na nich zarabiać nawet 30$ – 50$ dziennie posiadając dobrze rozwinięte konto i doświadczenie, w przypadku nowych użytkowników dzienne zarobki mogą być w granicach 10$ czyli około 40zł co powinno wystarczyć na pokrycie drobnych wydatków. Jedynym problemem może okazać się rejestracja w języku ang. i skonfigurowanie swojego profilu w taki sposób, żeby otrzymywać jak najwięcej zaproszeń do ankiet, dlatego przygotowaliśmy darmowy poradnik w którym zawarte są bardzo przydatne informacje, także dla osób posiadających już konto w serwisie ySense.

 

→ Praca tester. Praca, jako tester kosmetyków. Oferta także dla nastolatków

 

Testowanie produktów, w tym kosmetyków, to ciekawa praca dla osób, które na co dzień zwracają szczególną uwagę na wygląd i środki, stosowane do pielęgnacji twarzy i ciała. Nawiązując współpracę z firmą, która oferuje kosmetyki, mogą zyskać dobrej jakości produkty. A wszystko w zamian za opinię po przetestowaniu, którą osoba testująca pozostawia np. na swoim blogu. Dla wielu kobiet i nastolatek jedną z najciekawszych ofert zawodowych, jaką mogą dostać jest właśnie taka praca.

Testowanie kosmetyków (Lublin, Warszawa i inne, duże miasta) to obecnie standard. Duże firmy chcą poznać opinie klientów o swoich produktach. Często decydują się, więc na współpracę np. z blogerami, którym oferują produkty w zamian za opinie. Zależy im by recenzować (zwłaszcza pozytywnie) ich produkty w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku i Instagramie.

Testowanie kosmetyków (Gdańsk, Warszawa, Łódź i inne, duże miasta Polski) odbywa się także poprzez strony, gdzie można składać zgłoszenia i zostać testerem lub ambasadorem danej marki. Docelowo zostaje wybrana grupa osób, które otrzymują produkt do testowania. Co istotne, nie muszą to być blogerzy, dlatego taka oferta pracy jest ciekawym rozwiązaniem dla osób młodych. Jeśli zaliczasz się do nich i marzysz o tym, bo dostawać za darmo dobrej jakości kosmetyki – zarejestruj się i testuj za darmo kosmetyki. Strony, na których możesz się rejestrować znajdziesz bez problemu, wpisując w wyszukiwarce słowa: “tester produktów praca” lub “praca tester produktów” (Często są to nie tylko kosmetyki, ale też inne produkty).

Testowanie, jako sposób na dorobienie. Zostań testerem telefonów i zarabiaj
Jak zostało wspomniane wyżej, testować można nie tylko kosmetyki. Asortyment w tym zakresie jest bardzo duży i czasami dotyczy atrakcyjnych i drogich produktów, takich jak np. telefony. Firmy chętnie zlecają testowanie takich produktów, które można potem zatrzymać dla siebie lub sprzedać, osiągając dodatkowy dochód.

 

Aby zostać dobrym testerem warto stosować się do kilku zasad:

  • Bądź świadom, że nie zawsze uda Ci się nawiązać współpracę z dobrą firmą
    Niestety, ale nie każdy chętny może zostać testerem. Konkurencja jest spora, dlatego warto wykazać się profesjonalizmem i dobrym podejściem do pracy, by osoba zlecająca ją wiedziała, że ma do czynienia z osobą kompetentną i obowiązkową.

 

  • Wybieraj rozsądnie produkty, które chcesz testować
    Jeśli znasz się na kilku branżach to skup się na poszukiwaniach produktów z tego zakresu. W ten sposób Twoje opinie, jako testera, będą rzetelne i ciekawe, a zleceniodawcy chętnie podejmą z Tobą kolejną współpracę.

 

  • Pamiętaj, by wykonywać swoją pracę w sposób sumienny i zawsze do końca
    Niektóre zlecenia wymagają np. ponownego testowania produktu po jakimś czasie. Warto o tym pamiętać, by wywiązać się z zawartej umowy, wykazać profesjonalizmem i rzetelnym podejściem.

 

Nie mając ukończonych 18 lat można już postarać się o swoją pierwszą, poważną pracę. Nie będzie to praca na etat, ponieważ przepisy i regulacje prawne ściśle wskazują, kiedy można taką pracę podjąć, ale dorobić można w inny sposób. Dla wielu nastolatków praca zdalna to obecnie okazja do poprawienia swojej sytuacji finansowej i np. zarobienia na wymarzone wakacje.

 

A jeśli szukasz innych sposobów na zarabianie w sposób zdalny sprawdź jak  można zarabiać on-line (tutaj).