Jak dorobić sobie w domu? 10 rad w jaki sposób znaleźć dobrze płatną pracę zdalną

Praca w domu dla wielu osób jest ciekawym rodzajem pracy. Dotyczy to zwłaszcza osób, które łączą ambicje zawodowe z np. opieką nad dzieckiem. W takiej sytuacji możliwość pracy zdalnej pozwala na osiąganie dochodów i aktywność na rynku pracy. Praca dla mamy w domu to często jedyna okazja, by młoda kobieta mogła pozostać aktywna zawodowo. Ale zdalnie mogą pracować też specjaliści z różnych dziedzin i tzw. freelancerzy. Kiedy jest to opłacalne? Jak znaleźć ciekawą pracę zdalną i o czym pamiętać?

 

→ Jak pracować w domu i zarabiać? 10 pomysłów na prace dorywcze w domu

Na czym zarobić w domu? Możliwości jest wiele. Może to być np. praca na komputerze w domu lub wykonywanie zleceń. Oto 10 sposobów na pracę bez konieczności wychodzenia z domu.

 

 

1. Na czym zarobić w domu? Kiedy i dla kogo chałupnictwo jest opłacalne?

Chałupnictwo to możliwość pracy manualnej w domu. Najczęściej dotyczy to drobnych prac manualnych, np. skręcania długopisów. W tym przypadku należy uważać na internetowych oszustów, którzy, przed zleceniem pracy każą wysłać określoną kwotą na poczet przyszłej pracy. W praktyce nadawcy często zostawali bez pieniędzy i bez pracy. Ale są też uczciwe firmy, które zlecają pracę zdalną. Ich ogłoszenia można znaleźć w serwisach i na lokalnych portalach.

 

2. Praca w domu przy komputerze. Czyli jak pracują zdalnie programiści?

Wskazuje się, że ok. 2 – 3% Polaków pracuje w sposób zdalny. Wśród nich znaczną część stanowią programiści. Tworzenie i zarządzenie stronami internetowymi to praca, którą można wykonywać w domu. Wiele firm szuka tego typu pracowników, a dla programistów często jest to wygodna forma zatrudnienia.

 

3. Praca przy komputerze w domu, czyli pozycjoner stron internetowych

Wraz z rozwojem sieci poszukiwane jest coraz większe grono specjalistów do codziennej obsługi stron oraz ich pozycjonowania. Zawód pozycjonera jest uważany za jeden z najbardziej innowacyjnych. Osoba, która wie, co zrobić, by strona widniała wysoko w pozycjach wyszukiwania, to chętnie poszukiwany specjalista. Wiele firm decyduje się na nawiązanie pracy zdalnej z taką osobą, rozliczając się za osiągnięte wyniki. Pozycjoner ma wówczas swobodę pracy w domu, własnej organizacji czasu, a zleceniodawca – oczekiwany efekt końcowy.

 

 

4. Praca dodatkowa w domu – copywriter. Na czym i w jaki sposób zarabia?

Dodatkowa praca w domu może też polegać na pisaniu tekstów. Osoby, które znajdą dobrze język i potrafią redagować ciekawe teksty, mogą pracować jako copywriterzy, seo-copywriterzy, redaktorzy portali internetowych, autorzy tekstów na strony firmowe i dziennikarze zdalni. Pisanie na zlecenie ma swoje zalety, ale wymaga zaangażowania i dużej ilości czasu.

 

5. Praca w domu – specjalista do spraw marketingu w social media i marketingu szeptanego

Jest to kolejna dziedzina, która daje możliwość pracy zdalnej. Tego typu praca w domu polega na prowadzeniu komunikacji w social mediach. Nie wymaga przebywania w biurze przez osiem godzin dziennie ani dojeżdżania wiele kilometrów od miejsca zamieszkania do pracy. Wystarczy dostęp do Internetu i wiedza ze wskazanej dziedziny.

 

6. Dodatkowa praca przez Internet w domu – grafik i kreator obrazów na strony internetowej

Osoba, która posiada wykształcenie kierunkowe, zdolności plastyczne i potrafi pracować z użyciem programów graficznych, może pracować zdalnie, jako grafik. Firmy poszukują osób, które tworzą obrazy na strony internetowe, projektują okładki np. książek lub nadruki na koszulki. Możliwości jest wiele, a dobry grafik może znaleźć zlecenia z kategorii, która go najbardziej interesuje.

 

7. Praca w domu na komputerze – nauczyciel zdalny, pracujący przez skype

Coraz bardziej popularnym zajęciem staje się praca zdalna w zakresie udzielania korepetycji. Osoby, które ukończyły studia, są z zawodu nauczycielami i poszukują dodatkowych dochodów mogą udzielać korepetycji za pomocą Skype. Ofert pracy w tej kategorii należy szukać na lokalnych portalach, gdzie wiele osób ogłasza, że szuka specjalisty, który udzieli korepetycji

 

8. Atrakcyjna praca w domu dla każdego – wypełnianie ankiet

Osoby, które nie posiadają specjalistycznego wykształcenia mogą zdecydować się na pracę dodatkową, jaką jest wypełnianie ankiet. Jest to niewymagające zajęcie, które może dodatkowo podreperować domowy budżet. Jedynym, czego się potrzebuje, jest komputer i dostęp do Internetu. Następnie należy zarejestrować się na portalu, który zleca wypełnianie ankiet i czekać na oferty.

 

9. Praca w domu dla mam – testowanie kosmetyków i pisanie opinii na ich temat

Testowanie kosmetyków to ciekawa oferta pracy zdalnej dla mam. Wiele firm kosmetycznych, które oferują np. produkty dla kobiet po porodzie, w połogu lub skierowane do wąskiej grupy wiekowej, szuka osób, które przetestują je i podzielą się swoją opinią. Jest to ciekawa oferta dla kobiet, które nie pracują zawodowo, zajmują się opieką nad dzieckiem, a chcą dorobić, a jednocześnie otrzymać za darmo kosmetyki.

 

 

10. Dorywcza praca w domu – osoba do wprowadzania danych do komputera

Wiele firm poszukuje osób, które będą wykonywać drobne zlecenia, np. wprowadzać dane do komputera lub przygotowywać bazy danych według ustalonych reguł. Tego typu zlecenia dają możliwość pracy zdalnej. Praca do domu przy wprowadzaniu danych to ciekawa opcja dla młodych osób, znających dobrze obsługę komputera.

 

Wiele osób decyduje się obecnie na pracę zdalną. Jak wynika z przeprowadzanych badań społecznych coraz większa liczba Polaków chciałaby pracować w domu. W ostatnich latach, w związki z dynamicznym rozwojem Internetu pojawia się coraz więcej ofert pracy na odległość. Praca dorywcza w domu to już nie mit. Dobra praca w domu może być związana z wieloma dziedzinami i zawodami i tak naprawdę nie ma w tym ograniczeń, bo można pracować i jako copywriter i jako tester. Zakres możliwości jest szeroki.

 

Wiele osób deklaruje obecnie, że chce pracować w domu. Jednocześnie pyta o to jak pracować w domu. Możliwości jest wiele. Praca z domu może wiązać się z wieloma zawodami. Będąc np. freelancerem można szukać zleceń w serwisach internetowych pod takimi hasłami jak: „praca w domu dorywcza”, „praca w domu dodatkowa” i „praca do domu”. A jeśli chcemy wiedzieć, jaka praca w domu jest najkorzystniejsza – warto poczytać opinie na forach. Wiele osób dzieli się tam opiniami i wskazuje, jaka jest najciekawsza dodatkowa praca w domu. Forum to też miejsce, gdzie można znaleźć opinie osób, które wykonywały zlecenia dla konkretnych firm, a ich doświadczenia pozwolą ocenić czy warto nawiązywać z nimi współpracę.